Cart
Loading...
Loading... EA-64A9-E
Switched Pro eConnect PDU; Glacier White; 2U; IEC32A 3P+N+E Input; Locking (6) C13 + (12) C19 Outlets; 18.4(UL/23kW(CE) ;149°F (65°C); IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready
MSRP $3,579.36
| Plug | IEC 60309 32A 3P+N+E |
| Outlets | (6) C13 Locking + (12) C19 Locking Outlets |
| Volts | 220-240V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 32A |
| kW Capacity | 18.4(UL) / 23(CE) kW |
| Cabinet Compatibility | 2U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Height | 77.1" (1958 mm) |
| Width | 2.2" (56 mm) |
| Depth | 2.9" (74 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













