Cart
Loading...
Loading... EA-6761-C
Switched Pro eConnect PDU; Black; Vertical; For 45U or Higher or Higher Cabinets; 240/415V 3P+N+E AC Terminal Block Input; Locking 48 C13 Outlets; 34.5kW; 149°F (65°C); Secure Array IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; +/-1% Metering Accuracy; LCD Display; 10/100/1000MB Port; Onboard GUI; SNMPv1/v2/v3; RESTful API, CLI; LDAP or Radius Integration; HTTPs; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready; Tool-less Mounting
MSRP $4,692.82
| Plug | AC Terminal Block 3P5W |
| Outlets | (48) C13 Locking Outlets |
| Volts | 220-240/380-415V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 60A |
| kW Capacity | 34.5kW |
| Cabinet Compatibility | 45U or Higher |
| Color | Black |
| Height | 1.72" (43.7 mm) |
| Width | 17" (432 mm) |
| Depth | 12" (305 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













