Cart
Loading...
Loading... EA-67F0W-C
Switched Pro eConnect PDU; Black; Vertical; for 45U or Higher Cabinets; CS8365C Input; Locking (24) C13/C15+(24) QuadLock Outlets; 14.4kW
MSRP $5,540.30
| Plug | CS8365C |
| Outlets | (24) C13 + (24) QuadLock |
| Volts | 208V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 50A |
| kW Capacity | 14.4kW |
| Cabinet Compatibility | 45U or Higher |
| Color | Black |
| Height | 77.1" (1957.2 mm) |
| Width | 3.8" (96.5 mm) |
| Depth | 2.3" (57.6 mm) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













