Cart
Loading...
Loading... UA-67G6W-CE
Switched Pro eConnect PDU; Redundancy Pack, 1 Black + 1 Glacier White; Vertical, for 45U & Higher Cabinets; Universal Input; Locking (24) C13/C15+(24) QuadLock Outlets; 34.5kW
MSRP $10,759.00
| Plug | Universal Input Connector |
| Outlets | (24) C13/C15 + (24) QuadLock |
| Volts | Universal |
| Phase | Single-Phase/Three-Phase |
| Input Current | 60A |
| kW Capacity | 34.5kW |
| Cabinet Compatibility | 45U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Height | 77.1" (1957.2 Millimeters) |
| Width | 3.8" (96.5 Millimeters) |
| Depth | 2.3" (57.6 Millimeters) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













