Cart
Loading...
Loading... 12817-704
Stand-Off Mount Power Strip; 110-125 Volt; Single-Phase; Surge-Protected; 15 Amp; 1.4 kW; NEMA L5-15P; 1 x 20A Breaker; (6) 5-20R Outlets; 1U; Black
MSRP $258.69
| Volts | 110-125V |
| Plug | NEMA L5-15P |
| Phase | |
| Outlets | (6) 5-15R Standard Outlets |
| Breakers | |
| Input Current |
| Height | 1.8" (45.72 mm) |
| Width | 1.4" (36 mm) |
| Depth | 19" (483 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| BABA Compliant | No |
| Color | Black |
| Type | Power Strips |