Cart
Loading...
Loading... 12817-706
Stand-Off Mount Power Strip; 110-125 Volt; Single-Phase; 20 Amp; 1.9 kW; NEMA L5-20P; 1 x 20A Breaker; (8) 5-20R Outlets; 1U; Black
MSRP $232.05
| Volts | 110-125V |
| Plug | NEMA L5-20P |
| Phase | |
| Outlets | (8) 5-20R Standard Outlets |
| Breakers | |
| Input Current |
| Height | 1.8" (45.72 mm) |
| Width | 1.4" (36 mm) |
| Depth | 19" (483 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| BABA Compliant | No |
| Color | Black |
| Type | Power Strips |