Cart
Loading...
Loading... 15643-122
Metered Power Strip; Vertical Mount; 48.3"H (1227 mm) x 2.5"W (64 mm) x 1.8"D (46 mm); 220-250 Volt; Single-Phase Power Strip; Surge-Protected; 32 Amp; 8.0 kW; IEC 16A 1P+N+E Input; 2 x 16A Breakers; (10) C13 + (4) C19 Outlets; 10'L (3 m) Cord
MSRP $649.62
| Volts | 220-250V |
| Plug | IEC 60309 32A 1P+N+E |
| Phase | |
| Outlets | (10) C13 Standard + (4) C19 Standard Outlets |
| Breakers | |
| Input Current |
| Height | 48.3" (1227 mm) |
| Width | 2.4" (62 mm) |
| Depth | 1.8" (44 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Color | Black |
| Type | Power Strips |