Cart
Loading...
Loading... VD1500B
1500VA/1500W Lead Acid Online UPS; 2U; Single-Phase; 200-240V; 3 min Full Load Runtime; C14 Inlet with 8'L (2.4 m) Input Cord with L6-20P; (8) C13 Outlets; Smart LCD Screen; TAA Compliant; 3 Year Full Warranty; 3.5"H x 17.2"W x 15.1"D (89 mm x 437 mmx 384 mm); Black
MSRP $2,148.14
| VA Capacity | 1500VA |
| Capacity Watts | 1500W |
| External Battery Option | Y |
| Input Plug | L6-20P |
| Nominal Input Voltage | 200-240V |
| Output Receptacles | (8) C13 |
| Runtime 100% Load | 3 minutes |
| Runtime 50% Load | 10 minutes |
| Height | 3.5" (89 mm) 2U |
| Width | 17.2" (437 mm) |
| Depth | 15.1" (384 mm) |
| Country Of Origin | TW |
| BABA Compliant | No |
| Color | Black |
