Cart
Loading...
Loading... VD5K3P
5000VA/5000W Lead-Acid Double Conversion Rack Mount Modular UPS; 6U; Three-Phase; 120/208V; Hardwired In/Out; 12 min. Full Load Runtime; Includes Four-Post Rack Mount Rail Kit; TAA Compliant; 2 Year Full Warranty, 10.5"H x 17.5"W x 33.7"D (267 mm x 445 mm x 856 mm); Black
MSRP $14,252.80
| VA Capacity | 5000VA |
| Capacity Watts | 5000W |
| Input Plug | Terminal Block |
| Nominal Input Voltage | 120/208V |
| Output Receptacles | Terminal Block |
| Pre-Installed SNMP/Web Card | N |
| Runtime 100% Load | 12 minutes |
| Runtime 50% Load | 30 minutes |
| Height | 10.5" (267 mm) 6U |
| Width | 17.5" (445 mm) |
| Depth | 33.5" (851 mm) |
| Country Of Origin | TW |
| BABA Compliant | No |
| Color | Black |





