Cart
Loading...
Loading... 46753-117
Universal Rack; 19"EIA Two Post Rack; Two Top Angles; Flush Bolted; 8.6'H (2.6 m); 55U; Gray
MSRP $917.74
| Type | Two Top Angles, Flush Bolted |
| Width | 19" (483 mm) |
| Color | Gray |
| Height | 102" (2591 mm) 55U |
| Depth | 3" (76 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 7" (18 cm) |
| Ship Length/Depth | 269" (6833 mm) |
| Ship Height | 5" (13 cm) |
| Shipping Weight | 41 LB (18.6 kg) |