Cart
Loading...
Loading... 48353-101
Universal Rack; 19"EIA Two Post Rack; Two Top Angles; UL Listed; 6'H (1.8 m); 38U; Gray
MSRP $769.49
| Type | UL Listed (with Two Top Angles) |
| Width | 19" (483 mm) |
| Color | Gray |
| Height | 72" (1829 mm) 38U |
| Depth | 3" (76 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 9" (23 cm) |
| Ship Length/Depth | 190" (4826 mm) |
| Ship Height | 8" (20 cm) |
| Shipping Weight | 38 LB (17.24 kg) |