Cart
Loading...
Loading... 48353-102
Universal Rack; 19"EIA Two Post Rack; Two Top Angles; UL Listed; 6.6'H (2 m); 41U; Gray
MSRP $794.68
| Type | UL Listed (with Two Top Angles) |
| Width | 19" (483 mm) |
| Color | Gray |
| Height | 78" (1981 mm) 41U |
| Depth | 3" (76 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 7" (18 cm) |
| Ship Length/Depth | 203" (5156 mm) |
| Ship Height | 5" (13 cm) |
| Shipping Weight | 38 LB (17.24 kg) |