Cart
Loading...
Loading... 48353-708
Universal Rack; 19"EIA Two Post Rack; Two Top Angles; UL Listed; 9'H (2.7 m); 58U; Black
MSRP $875.66
| Type | UL Listed (with Two Top Angles) |
| Width | 19" (483 mm) |
| Color | Black |
| Height | 108" (2743 mm) 58U |
| Depth | 3" (76 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 8" (20 cm) |
| Ship Length/Depth | 279" (7087 mm) |
| Ship Height | 6" (15 cm) |
| Shipping Weight | 44 LB (19.96 kg) |