Cart
Loading...
Loading... 48353-719
Universal Rack; 19"EIA Two Post Rack; Two Top Angles; UL Listed; 5'H (1.5 m); 31U; Black
MSRP $700.82
| Type | UL Listed (with Two Top Angles) |
| Width | 19" (483 mm) |
| Color | Black |
| Height | 60" (1524 mm) 31U |
| Depth | 3" (76 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 9" (23 cm) |
| Ship Length/Depth | 226" (5740 mm) |
| Ship Height | 8" (20 cm) |
| Shipping Weight | 39 LB (17.69 kg) |