Cart
Loading...
Loading... 48353-731
Universal Rack; 19"EIA Two Post Rack; Two Top Angles; UL Listed; 3'H (0.9 m); 17U; Black
MSRP $608.36
| Type | UL Listed (with Two Top Angles) |
| Width | 19" (483 mm) |
| Color | Black |
| Height | 36" (914 mm) 17U |
| Depth | 3" (76 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 9" (23 cm) |
| Ship Length/Depth | 130" (3302 mm) |
| Ship Height | 8" (20 cm) |
| Shipping Weight | 28 LB (12.7 kg) |