Cart
Loading...
Loading... 48353-E05
Universal Rack; 19"EIA Two Post Rack; Two Top Angles; UL Listed; 7.6'H (2.3 m); 48U; Glacier White
MSRP $883.12
| Type | UL Listed (with Two Top Angles) |
| Width | 19" (483 mm) |
| Color | Glacier White |
| Height | 90" (2286 mm) 48U |
| Depth | 3" (76 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 7" (18 cm) |
| Ship Length/Depth | 234" (5944 mm) |
| Ship Height | 5" (13 cm) |
| Shipping Weight | 40 LB (18.14 kg) |