Cart
Loading...
Loading... 48353-E15
Universal Rack; 19"EIA Two Post Rack; Two Top Angles; UL Listed; 8'H (2.4 m); 51U; Glacier White
MSRP $925.51
| Type | UL Listed (with Two Top Angles) |
| Width | 19" (483 mm) |
| Color | Glacier White |
| Height | 108" (2743 mm) 51U |
| Depth | 3" (76 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 7" (18 cm) |
| Ship Length/Depth | 249" (6325 mm) |
| Ship Height | 5" (13 cm) |
| Shipping Weight | 42 LB (19.05 kg) |