Cart
Loading...
Loading... 48353-E17
Universal Rack; 19"EIA Two Post Rack; Two Top Angles; UL Listed; 8.6'H (2.6 m); 55U; Glacier White
MSRP $961.44
| Type | UL Listed (with Two Top Angles) |
| Width | 19" (483 mm) |
| Color | Glacier White |
| Height | 96" (2438 mm) 55U |
| Depth | 3" (76 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 9" (23 cm) |
| Ship Length/Depth | 279" (7087 mm) |
| Ship Height | 9" (23 cm) |
| Shipping Weight | 41 LB (18.6 kg) |