Cart
Loading...
Loading... 1052-SOLiD
Locking Steel Suspended Ceiling Tile Wi-Fi Access Point Enclosure, 4.5 in. Deep Back Box / Door SOLiD AP
MSRP $360.00
| Door Style | AP-Specific |
| Access Point Vendor | SOLiD |
| Access Point Model | SOLiD Alliance edgeROU |
| Height | 23.75" (603 mm) |
| Width | 23.75" (604 mm) |
| Depth | 4.5" (114 mm) |
| Certifications | HCAI, ROHS, UL-USCA |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | Yes |
| Color | White |
| Shipping Weight | 17 lb (7.71 kg) |