Cart
Loading...
Loading... 40162-913
Compression Lug; Slotted; #6 Cable; .500" (12.7 mm) /.625" (15.9 mm) Hole Spacing; .250" (6.4 mm) Hole Size; Blue; Each
MSRP $11.97
| Quantity | |
| Lug Style | Slotted Lug |
| Hole Spacing | .500" (12.7 mm)/ .625" (15.9 mm) |
| Hole Size | .250" (6.4 mm) |
| Cable Size | #6 |
| Width | 0.6" (15 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Color | Blue |
| Ship Width | 4" (10 cm) |
| Ship Length/Depth | 10" (254 mm) |
| Ship Height | 4" (10 cm) |
| Shipping Weight | 0.3 LB (0.14 kg) |