Cart
Loading...
Loading... 40162-961
Compression Lug; Two-Hole; 4/0 Cable; 1.0" (25.4 mm) Hole Spacing; .375" (9.5 mm) Hole Size; Purple; Package of 50
MSRP $166.38
| Quantity | |
| Lug Style | Two-Hole Lug |
| Hole Spacing | 1.00" (25.4 mm) |
| Hole Size | .375" (9.5 mm) |
| Cable Size | 4/0 |
| Width | 0.6" (15 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Ship Width | 6" (15 cm) |
| Ship Length/Depth | 20" (508 mm) |
| Ship Height | 4" (10 cm) |
| Shipping Weight | 2 LB (0.91 kg) |