Cart
Loading...
Loading... A3-41CA-1122-C22
RMR SWING WALL-MOUNT ENCLOSURE (A3);HEIGHT: 18U;WIDTH: 600MM;OVERALL DEPTH: 760MM;COLOR: BLACK;CENTER: CHASSIS WITH SIDE FAN/FILTER OPENINGS;LEFT SIDE: INTAKE FAN W/ FILTER, 115V, 38CFM, BLACK;RIGHT SIDE: 38 CFM FILTER, BLACK;REAR: CHASSIS WITH GLAND OPENING TOP AND BOTTOM;REAR TOP: GLAND PLATE, 600W;REAR BOTTOM: GLAND PLATE, 600W;FRONT DOOR: SOLID METAL DOOR;RAIL: SQUARE PUNCHED, PAIR (QTY: 1);LATCH: WING KNOB, CH751;MOUNTING: LAG BOLT MOUNTING KIT;INCLUDES: GROUND LUG
MSRP $4,174.38
| Height | 31.5" (800 mm) |
| Width | 23.62" (600 mm) |
| Depth | 29.92" (760 mm) |
| Color | Black |
| Certifications | NEMA |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | Yes |
