Cart
Loading...
Loading... A3-51CA-2122-C12
RMR SWING WALL-MOUNT ENCLOSURE (A3);HEIGHT: 21U;WIDTH: 600MM;OVERALL DEPTH: 760MM;COLOR: BLACK;CENTER: CHASSIS WITH SIDE FAN/FILTER OPENINGS;LEFT SIDE: INTAKE FAN W/ FILTER, 115V, 38CFM, BLACK;RIGHT SIDE: 38 CFM FILTER, BLACK;REAR: CHASSIS WITH GLAND OPENING TOP;REAR TOP: GLAND PLATE, 600W;FRONT DOOR: TEMPERED GLASS WINDOW;RAIL: SQUARE PUNCHED, PAIR (QTY: 1);LATCH: WING KNOB, CH751;MOUNTING: LAG BOLT MOUNTING KIT;INCLUDES: GROUND LUG
MSRP $4,378.89
| Height | 36.75" (933.45 mm) |
| Width | 23.62" (600 mm) |
| Depth | 29.92" (760 mm) |
| Color | Black |
| Certifications | NEMA |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | Yes |
| Shipping Weight | 189.5 LB (85.96 kg) |
