Cart
Loading...
Loading... 13911-701
Velocity Double-Sided Vertical Cable Managers; for 6'H (1.8 m) 38U Racks; 70"H (1778 mm) x 3.6"W (91 mm) x 16.4" (417 mm); Black
MSRP $343.74
| Use With | 38U Rack |
| Width | 3.6" (91 mm) |
| Height | 70" (1778 mm) |
| Depth | 16.4" (417 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Color | Black |
| Type | For 6'H (1.8 m), 38U Racks |
| Ship Width | 17.375" (44 cm) |
| Ship Length/Depth | 122" (3099 mm) |
| Ship Height | 5.25" (13 cm) |
| Shipping Weight | 16 LB (7.26 kg) |