Cart
Loading...
Loading... 13912-701
Velocity Double-Sided Vertical Cable Managers; for 6'H (1.8 m) 38U Racks; 70"H (1778 mm) x 6"W (152 mm) x 16.6" (422 mm); Black
MSRP $413.56
| Use With | 38U Rack |
| Width | 6" (152 mm) |
| Height | 70" (1778 mm) |
| Depth | 16.6" (422 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Color | Black |
| Type | For 6'H (1.8 m), 38U Racks |
| Ship Width | 17.375" (44 cm) |
| Ship Length/Depth | 122" (3099 mm) |
| Ship Height | 5.25" (13 cm) |
| Shipping Weight | 15 LB (6.8 kg) |